Drodzy Czytelnicy.
W marcu 2016 straciliśmy kontrolę nad blogiem. Po wielu miesiącach odzyskaliśmy dostęp do konta i wracamy do Was. Posty datowane między 03.3016 a 12.2017 to rekonstrukcja wydarzeń w tego okresu. Bieżące posty datowane są od 2018 roku.

Szukaj na tym blogu

czwartek, 19 grudnia 2013

Jak spędzą okres Bożego Narodzenia dzieci z naszego programu adopcyjnego?

KAMERUN  - YAOUNDE

W poniedziałek 23 grudnia gramy Jasełka dla dzieci z parafii i rodziców. Jest to święto wszystkich dzieci w parafii wiec każde dziecko otrzyma coś słodkiego,
W sobotę 21 grudnia mamy rekolekcje z młodzieżą,  a wspólne nasze świętowanie w ramach adopcji serca odbędzie się 26 grudnia. Planujemy kolędowanie, gry i wspólny posiłek. Będą batony manioku - to co lubią i kurczaki, soki do picia  oraz male niespodzianki dla każdego dziecka z programu ( zatrudnimy mamy i młodzież do pomocy )

19 grudnia dzieciaki rozpoczęły przerwę świąteczną w szkole i otrzymały pierwsze wyniki w nauce. wielu radzi sobie dobrze kilka osób nie ma wystarczającej  średniej, dlatego w tygodniu po Świętach będą mieć zajęcia dodatkowe u nas prowadzone przez naszych studentów.

Zdjęcia prześlę wkrótce. Teraz różnie działa internet, stad proszę o zrozumienie. s.Alina

KAMERUN - GAROUA BOULAI

S.Tadeusza po raz pierwszy dostała informację, że otrzyma środki na Święta. Czekamy na relację i informacje, a dziś przekazujemy tylko jej reakcję na przekazana wiadomość o zebranych przez Was środkach dla dzieci na ten okres:
"Ale cudownie!!!Wczoraj wysłałam listy świąteczne od dzieci - dojdą za kilka tygodni."

Ponieważ na ten moment 6 dzieci z 25 ma Rodziców - czekamy na zgłoszenia, by mieć komu wysłać listy ;)
http://www.majaprzyszlosc.org.pl/adopcja-serca


TANZANIA - KIGERA ETUMA

W sobotę 21 grudnia mamy zakończenie roku przedszkolnego w Tanzannii i w Kigera (rok szkolny w Tanzanii trwa os stycznia do grudnia - jak rok kalendarzowy).  Dla przedszkolakow dzień ten będzie połączony wlasnie ze spotkaniem świątecznym. 

Ponieważ samo zakończenie przedszkola to sporo pracy, a nas tu nie jest dużo; dla pozostałych dzieci z rodzinami spotkanie świąteczne przygotujemy na 29 grudnia. 
W trakcie obu spotkań będą drobne upominki z paczek (na dzis dzień  - 17 grudnia - nie doszły jeszcze te wysłane o których wiemy od Was , że sa w drodze), ale przede wszstkim będzie picie  - soki z witaminami i naprawde wyjąkowy posiłek - ryż i mięso na ciepło.
Pozdrawiam gorąco.  s.Rut


Wszystkie materiały ze spotkań otrzymane w najbliższych tygodniach od misjonarek - już w grudniu i styczniu na naszym blogu i facebooku oraz stronie fundacji

2 komentarze:

  1. Czekamy z niecierpliwością ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdeczne pozdrowienia dla s. Rut i dla WSZYSTICH DZIECIAKÓW Z PRZEDSZKOLA W KIGERA ETUMA <3

    OdpowiedzUsuń