Drodzy Czytelnicy.
W marcu 2016 straciliśmy kontrolę nad blogiem. Po wielu miesiącach odzyskaliśmy dostęp do konta i wracamy do Was. Posty datowane między 03.3016 a 12.2017 to rekonstrukcja wydarzeń w tego okresu. Bieżące posty datowane są od 2018 roku.

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 20 października 2014

Arthur - z dwóch zdanych egzaminów na uczelnie - jednak księgowość

Arthur od dzieciństwa głównie pod opieka mamy, tato odszedł do innej kobiety, ale pojawił się po latach w życiu chłopca – w 2014 roku.

Ma 5 rodzeństwa. Mama prowadzi mały „komers” sprzedając warzywa. sytuacja ciężka, bo bardzo często choruje i nie może pilnować straganu.

Mimo trudności jakie ma wielu potencjalnych studentów w krajach Globalnego Południa Arthur, nasz Podopieczny w Yaounde, zdecydował się zdawać na dwa kierunki, aby zwiększyć swoje szanse na kontynuowanie nauki. I udało się – zdał pozytywnie oba egzaminy. Dostał się na obydwa kierunki – dziennikarstwo i księgowość – bo jest naprawdę bardo dobry. Stanął przed trudnym wyborem i zdecydował się na księgowość.

Koszty roczne studiów 1100 EUR, a Tata może mu opłacać niespełna 500 EUR. Poszukujemy 2-3 osób, którym jego los nie będzie obojętny i dołączą do Mamy Adopcyjnej Arthura, by wspólnymi siłami przeprowadzić go przez całe studia ku lepszej przyszłości.
Chcesz pomóc jako Rodzic lub Współrodzic?
Określi swoje możliwości finansowe i napisz do nas: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Chciałabyś wspierać innego studenta?
Kompletną listę studentów szukających jeszcze wsparcia znajdziesz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz