Drodzy Czytelnicy.
W marcu 2016 straciliśmy kontrolę nad blogiem. Po wielu miesiącach odzyskaliśmy dostęp do konta i wracamy do Was. Posty datowane między 03.3016 a 12.2017 to rekonstrukcja wydarzeń w tego okresu. Bieżące posty datowane są od 2018 roku.

Szukaj na tym blogu

środa, 21 sierpnia 2013

Pościel i kocyki są już w Tanzanii i służą dzieciom!

(Uwaga aktualizacja postu  - są zdjęcia! ;)

Nasza europejska myśl w chłodne wieczory wędruje zazwyczaj ku ciepłej herbacie z cytryną, miękkiej poduszce i puszystym kocu. O tym wszystkim afrykańskie dzieci często  mogą tylko pomarzyć.

Afryka to kontynent kojarzący się przede wszystkim z żarem, który podczas dnia leje się z nieba. Jednak w nocy temperatura spada i ciepłe okrycie podczas snu jest nieodzowne.  Kiedy organizm nie marznie, łatwiej mu oprzeć się chorobom, zwłaszcza malarii.

Długo czekaliśmy na pozytywne wieści i sporo stanęło na drodze, ale już wiemy! I mamy zdjęcia!
I jak pisze s.Rut z Kigera: ""Wysyłam zdjęcia z akcji pościele oraz kocyki. Szkoda, że wszycy nie widzieli radości dzieci, ale myślę, ze długo zapamiętają ten dzień. DZIĘKUJĘ!!!!"
I rzeczywiście - choć dzieci ścieliły sobie same w nowych czystych łózkach, to na ich twarzach nie wudać żadnego grymasu, a jedynie najszerszy uśmiech!

Kocyki i pościel, które już trafiły do Tanzanii, są dla dzieci prezentem na wagę złota. Jednak nie od razu mogły  się one cieszyć  z tak cennego podarunku.  Ze względu na trudne warunki bytowe kilkorga z nich (m. in. robactwo), rozdawanie kocyków było czasowo wstrzymane. Informacje, które ostatnio napłynęły do nas z Afryki, były tym razem pomyślne. Trudna sytuacja noclegowa została częściowo opanowana dzięki pomocy z zakupem łóżek z Fundacji WATOTO i kocyki można było przekazać dzieciom, które nie kryły swojego szczęścia. Do tej pory spały na łóżkach z trawy lub na gołej ziemi, mając pod głową zwitek szat lub ubrania. Kocyki wraz z pościelą pomagającą utrzymać higienę, to dla nich prawdziwy luksus i prawdziwy powód do wielkiej radości.

Każdy przekazany komplet do spania to coś więcej niż tylko materialny podarunek. To także budująca świadomość, że nie przechodzi się obojętnie obok dzieci potrzebujących wsparcia, nawet jeśli mieszkają na innym kontynencie.
Każdemu, kto przyłączył się akcji „Kocyki dla dzieci z Afryki” i tym samym wywołał szeroki uśmiech na twarzy najmłodszych – Dziękujemy!Poniżej zajawka, a my zapraszamy do GALERII ZDJEĆ ;)
2 komentarze:

  1. Cudna wiadomosc :-) wiedzialam,ze sie uda:-) a ile radosci,nie moge sie napatrzyc,do tego te lozka to wogole bajka

    OdpowiedzUsuń