Drodzy Czytelnicy.
W marcu 2016 straciliśmy kontrolę nad blogiem. Po wielu miesiącach odzyskaliśmy dostęp do konta i wracamy do Was. Posty datowane między 03.3016 a 12.2017 to rekonstrukcja wydarzeń w tego okresu. Bieżące posty datowane są od 2018 roku.

Szukaj na tym blogu

sobota, 5 października 2013

Święto Franciszka z Asyżu - Patrona przedszkola w Kiegera Etuma

4 października  - Święto wszystkich Franciszków, a co za tym idzie także naszego Patrona przedszkola misyjnego przy ośrodku zdrowia Mji Wa Huruma w Tanzanii.
Na początek poprosiliśmy s.Rut o przedstawienie w kilku słowach genezy nazwy, czyli: dlaczego przedszkole św.Franciszka z Asyżu (St.Francis of Asisi)?

"Jeżeli chodzi o nazwę przedszkola, to od początku wybrali ją rodzice.Tutejsi ludzie znają dobrze św.Franciszka, wiedzą, że żył z ubogimi i dla ubogich. Nasze przedszkole jest dla dzieci biednych, także będzie dobrym Patronem i dla nich. Stąd też dumna pełna nazwa przedszkola: Przedszkole św.Franciszka z Asyżu w Kigera Etuma, Mji wa Huruma."

Z okazji święta 4 października, Siostra przesłała także kilka słów od siebie i Rodziców dzieci oraz zdjęcia. Do przedszkola na świętowanie zaproszono dzieci z ośrodka i z wioski - wszystkie z programu adopcyjnego.

Drodzy Przyjaciele Misji,
Przesyłam parę zdjęć ze Święta św.Franciszka. Był to bardzo miły dzień dla wszystkich. Tegoż dnia wszyscy mieszkańcy ośrodka wraz z przedszkolakami spotkali się na wspólnej Mszy Św. w naszym Kościele.
Później na wszystkich czekało smaczne jedzenie, po którym nasze dzieci otrzymały prezenty: pozostałe jeszcze koce,pościele oraz kolorowanki, przybory do rysowania, plastelinę i słodycze.
Wszyscy byli bardzo milo zaskoczeni prezentami! Na końcu uroczystości jeden z rodziców podziękował w imieniu pozostałych rodziców oraz dzieci. Powiedział: dziękujemy za pomoc dla naszych dzieci, które mogą uczyć się w przedszkolu. Podkreślił,ze dzieci potrafią więcej niż uczniowie ze szkoły podstawowej! [wyjątkowa zasługa profesjonalnej nauczycielki z wykształcenia pani Madede i sióstr na misji]
Bardzo dziękował za każdy prezent, który dziecko otrzymało."Widzimy, że ludzie z Polski mają bardzo dobre i otwarte serca dla nas"..[cyt.]
To tak pokrótce. pozdrawiam. Rut"
Więcej w galerii zdjęć Adopcji Serca: 
http://www.majaprzyszlosc.org.pl/galeria/adopcja-serca-kigera-etuma-tanzania/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz