Drodzy Czytelnicy.
W marcu 2016 straciliśmy kontrolę nad blogiem. Po wielu miesiącach odzyskaliśmy dostęp do konta i wracamy do Was. Posty datowane między 03.3016 a 12.2017 to rekonstrukcja wydarzeń w tego okresu. Bieżące posty datowane są od 2018 roku.

Szukaj na tym blogu

czwartek, 26 września 2013

Grace dostała się na studia pielęgniarskie!

Wyjątkowa uczennica i przesympatyczna dziewczyna, która chce zmieniać świat. Swój świat. Nasz świat.

Ideą Fundacji jest ułatwienie edukacji tym dzieciom, które naprawdę chcą, starają się, mimo przeciwności jakich w krajach rozwiniętych nawet nie możemy sobie wyobrazić.

Grace ma 16 lat, mieszka w Yaounde w Kamerunie i jest własnie taką osobą.

Nie chce być zmuszona do korzystania z pomocy wolontariuszy i organizacji humanitarnych przez całe życie, chce mieć wiedzę i możliwości, które pozwolą się jej rozwijać i zarabiać. To dla takich dzieci jak ona istnieje fundacyjny program Adopcja Serca - nie po to, by uzależnić Afrykańczyków od naszego wsparcia, ale by dać im podstawy, aby sami zmieniali rzeczywistość jaka ich otacza. Im więcej pomożemy wykształcić, tym kraje, a nawet kontynenty - szybciej staną na nogi. Jest to perspektywa długoterminowa, dla wielu zbyt szeroka, ale my wierzymy, że choć działamy lokalnie - krok po kroku - zmieniamy świat globalnie.
Grace zdała egzaminy na 3letnie studia pielęgniarskie. Mamy już ostateczną informację finansową i koszt roczny to 1570 EURO (I rok studiów).
Jeśli chcesz pomóc jej lub naszym pozostałym uczniom i studentom, prosimy o kontakt adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

A dziś Grace zaprasza Was na chwilę do siebie ;)

Na zdjęciu Grace z babcią przed domem.


I w pokoju - z bratem.


Szykująca się do szkoły w klasie maturalnej, jeszcze przed egzaminami do szkoły pielęgniarskiej.


W klasie maturalnej, razem z koleżanką.Klasy liczą nawet do 120 uczniów. Pozyskanie wiedzy, która umożliwi zdanie egzaminów wyższych, to ogromnie wyzwanie i samozaparcie Ucznia.


 I radośnie choć akurat w pojedynkę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz