Drodzy Czytelnicy.
W marcu 2016 straciliśmy kontrolę nad blogiem. Po wielu miesiącach odzyskaliśmy dostęp do konta i wracamy do Was. Posty datowane między 03.3016 a 12.2017 to rekonstrukcja wydarzeń w tego okresu. Bieżące posty datowane są od 2018 roku.

Szukaj na tym blogu

niedziela, 1 września 2013

UWAGA KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Ponieważ jednym z punktów w naszym fundacyjnym statucie jest: upowszechnianie wiedzy o krajach Afryki, ich kulturze oraz problemach i ich przyczynach, a równocześnie pragniemy uwrażliwiać dzieci na dramatyczną sytuację jaka jest udziałem ich rówieśników w Afryce i materialnie wesprzeć placówki misyjne w Kamerunie i Tanzanii, którymi się opiekujemy; postanowiliśmy zorganizować konkurs plastyczny, podczas którego dzieci dowiedziałyby się więcej o życiu ich rówieśników w Afryce.

Konkurs zatytułowany został „Dzień z Przyjacielem z Afryki”.


Głównym celem konkursu jest propagowanie postaw tolerancji wobec osób różnej narodowości i o różnym kolorze skóry, a także materialna pomoc dla placówek misyjnych w Kamerunie i Tanzanii.
W ramach konkursu, każdą klasę zachęcamy do przeprowadzenia warsztatów przybliżających realia życia dzieci z Afryki, do których materiały zostały przez nas przygotowane.
Do udziału w konkursie zapraszamy klasy 1 do 3 szkoły podstawowej – nadsyłane prace oceniane będą zarówno w kategorii indywidualnej jak i zbiorowej.
Start 2 września 2013 roku. Termin nadsyłania prac 29 października 2013 roku.
Zachęcamy również gorąco wszystkie klasy biorące udział w konkursie do zorganizowania szkolnej zbiórki przyborów i pomocy szkolnych (poza zeszytami – waga papieru uniemożliwia przekazanie darów), które sprawią olbrzymią radość dzieciom w Afryce, gdzie potrzebne jest absolutnie wszystko; kredki, farby, plasteliny, materiały edukacyjne, puzzle, gry.
Nauczycieli, chcący przygotować dzieci do konkursu, zachęcamy do skorzystania z naszych materiałów i przeprowadzenia warsztatów przybliżających realia życia dzieci z Afryki, do których materiały przygotowane przez Fundację dostępne będą po zarejestrowaniu chęci uczestnictwa w konkursie.
Konkurs przewiduje rywalizację indywidualną oraz zbiorową.
Zwycięzca konkursu zapewni swojej klasie także spotkanie z osobą pochodzącą z Afryki, która odpowie na wszystkie pytania dzieci dotyczące codziennego życia ich rówieśników na innym kontynencie.
Dla indywidualnych zwycięzców nagrody w postaci książek i gier ufundował portal CzasDzieci.pl oraz firma Trefl.
W skład naszego jury, które oceni nadesłane prace i wskaże miejsce I, II i III wchodzą:
1. Małgorzata Strękowska-Zaremba – autorka książek dla dzieci i młodzieży, w tym wyjątkowej i popularnej serii "Okropny Maciuś!"
2. Robert Friedrich – założyciel, muzyk i wokalista zespołu Arka Noego
3. Siostra Alina Sędzimir, misjonarka z placówki w Yaounde, w Kamerunie
W dniach od 7 do 11 listopada trwać będzie licytacja nagrodzonych prac w serwisie Allegro (użytkownik:  fundacja_mp)
Kontakt do Koordynatora konkursu:
Sylwia Czerniejewska-Binek
email: sylwia.binek@majaprzyszlosc.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz